NGB660S24K
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Produkt-Nr.:
NGB660S24K
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 451W
Auf Lager : 21
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Features Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 80°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4.5 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, CSA, cURus, UL
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.00" L x 4.00" W x 1.55" H (152.4mm x 101.6mm x 39.4mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 18.8 A
Series NGB660 (660W)
Power (Watts) 451W (660W Forced Air)