NID100-12
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NID100-12
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 12V 90W
Auf Lager : 627
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 53V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 7.5A
Voltage - Input (Min) 20V
Package / Case 13-SIP Module
Efficiency 96%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -30°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, EAC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 0.47" W x 1.08" H (50.8mm x 12.0mm x 27.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series NID100 (100W)
Power (Watts) 90 W