Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
NJM2396F63
Hersteller:
Paket:
TO-220F-4
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LIN 6.3V 1.5A TO220F-4L
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| PSRR | 60dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | TO-220F-4 |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-4 Full Pack |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Over Voltage |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 6.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 500mA |
| Package | Tube |