NJM2863F29-TE1
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
NJM2863F29-TE1
Paket:
SOT-23-5 (MTP5)
Beschreibung:
IC REG LINEAR 2.9V 100MA SOT23-5
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 180 µA
PSRR 75dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 14V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-5 (MTP5)
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Temperature, Short Circuit
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.9V
Voltage Dropout (Max) 0.18V @ 60mA