Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
NJM393CG-TE2
Hersteller:
Paket:
8-SOP
Charge:
-
Beschreibung:
IC COMPARATOR 2 GEN PUR 8SOP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Propagation Delay (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Output Type | CMOS, DTL, ECL, MOS, Open-Collector, TTL |
| Current - Output (Typ) | 16mA @ 5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5mV @ 5V |
| Series | - |
| Type | General Purpose |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2V ~ 36V, ±1V ~ 18V |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Input Bias (Max) | 0.25µA @ 5V |
| Hysteresis | - |
| Current - Quiescent (Max) | 2.5mA |
| Base Product Number | NJM393 |