Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
NJM7808FA
Hersteller:
Paket:
TO-220F
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 8V 1.5A TO220F
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.836
$0.836
10
$0.7486
$7.486
25
$0.7106
$17.765
100
$0.58368
$58.368
250
$0.545604
$136.401
500
$0.482144
$241.072
1000
$0.380646
$380.646
2500
$0.3591
$897.75
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220F |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 Full Pack |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 8V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | NJM7808 |