NJU7201U35
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Produkt-Nr.:
NJU7201U35
Paket:
SOT-89-3
Beschreibung:
IC REG LINEAR 3.5V 100MA SOT89-3
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 75°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-89-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-243AA
Protection Features -
Mfr Nisshinbo Micro Devices Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.5V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 20mA