MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NLDD-500HW
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
DC-DC CONSTANT CURRENT STEP-DOWN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.9255
$6.9255
5
$6.4543
$32.2715
10
$6.27095
$62.7095
25
$6.01616
$150.404
50
$5.83376
$291.688
100
$5.651455
$565.1455
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |
| Voltage - Input (Max) | 59V |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | CE, EAC |
| Topology | Buck |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.26" L x 0.80" W x 0.49" H (32.0mm x 20.3mm x 12.4mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | - |
| Current - Output (Max) | 500mA |
| Ratings | - |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 10V |
| Series | NLDD-H |
| Type | Constant Current |
| Efficiency | 96% |
| Voltage - Output | 6 ~ 52V |
| Standard Number | - |
| Mfr | MEAN WELL USA Inc. |
| Features | Remote On/Off, OVP, SCP |
| Dimming | PWM |
| Package | Bulk |