NP1100SCMCT3G
onsemi
Produkt-Nr.:
NP1100SCMCT3G
Hersteller:
onsemi
Paket:
SMB
Beschreibung:
THYRISTOR 90V 400A DO214AA
Benutzer handbuch
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 100 A
Current - Hold (Ih) 150 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMB
Voltage - Off State 90V
Series -
Current - Peak Pulse (8/20µs) 400 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - On State 4 V
Mfr onsemi
Capacitance 33pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 130V