Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
NPPN072AFCN-RC
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HDR 14POS 0.079 GOLD PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.235
$1.235
10
$1.0754
$10.754
100
$0.96064
$96.064
500
$0.800489
$400.2445
1000
$0.686138
$686.138
5000
$0.660725
$3303.625
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.169" (4.30mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 14 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Shape | Square |
| Series | - |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.094" (2.40mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | NPPN072 |