Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
NPPN201BFLC-RC
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HDR 20POS 0.079 GOLD SMD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.9
$1.9
10
$1.65205
$16.5205
100
$1.47592
$147.592
500
$1.229908
$614.954
1000
$1.054215
$1054.215
5000
$1.01517
$5075.85
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.181" (4.60mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 150V |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Type | Female Socket |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Sullins Connector Solutions |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 20 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Contact Shape | Square |
| Series | - |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | NPPN201 |