NSD10-48D12
MEAN WELL USA Inc.
Produkt-Nr.:
NSD10-48D12
Hersteller:
MEAN WELL USA Inc.
Beschreibung:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 420mA, 420mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 22V
Series NSD10-D (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 77%