NTE Electronics, Inc
Produkt-Nr.:
NTE1954
Hersteller:
Paket:
TO-220
Charge:
-
Beschreibung:
IC REG LINEAR 12V 1A TO220
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.1445
$3.1445
10
$2.983
$29.83
20
$2.831
$56.62
50
$2.6695
$133.475
100
$2.6125
$261.25
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 45 mA |
| PSRR | 66dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 26V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Current, Reverse Polarity |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 12V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.8V @ 1A |
| Package | Bag |