NYN0.25BK200
Techflex
Produkt-Nr.:
NYN0.25BK200
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
EXPAND SLEEVING 1/4" X 200' BLK
Auf Lager : 4
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -45°C ~ 150°C
Color Black
Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Halogen Free
Liquid Protection Gasoline Resistant, Moisture Resistant
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Nylon® Mono™
Type Sleeve
Length 200' (60.96m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.250" (6.35mm)
Environment Protection UV Resistant
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.375" (9.52mm)
Wall Thickness 0.030" (0.76mm)