P01-28-D-1A
NKK Switches
Produkt-Nr.:
P01-28-D-1A
Hersteller:
NKK Switches
Beschreibung:
INDICATOR ROCKER ILL 28V WHT CAP
Benutzer handbuch
Lens Transparency Clear
Ingress Protection -
Termination Style -
Viewing Angle -
Panel Cutout Dimensions 0.66" x 0.74" (16.76mm x 18.80mm)
Millicandela Rating -
Product Status Obsolete
Lamp Color Orange
Ratings AC
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series P01
Type Incandescent
Voltage 28V
Mfr NKK Switches
Features -
Lens Color Orange
Wavelength - Peak -
Package Box
Panel Cutout Shape Rectangle
Current 22mA
Lens Size 16.20mm x 16.00mm