P0250.153NL
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
P0250.153NL
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
FIXED IND 15UH 4A 36 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.733" L x 0.596" W (18.62mm x 15.14mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 36mOhm Max
Inductance 15 µH