P0402E90R9BNT
Vishay Sfernice
Produkt-Nr.:
P0402E90R9BNT
Beschreibung:
P 0402 90R9 B N TR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings -
Resistance 90.9 Ohms
Series P
Power (Watts) 0.063W, 1/16W