P0402Y2001LNT
Vishay Sfernice
Produkt-Nr.:
P0402Y2001LNT
Beschreibung:
P 0402 Y 2001 L N TR
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.025" (0.63mm)
Tolerance ±0.01%
Size / Dimension 0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings -
Resistance 2 kOhms
Series P
Power (Watts) 0.063W, 1/16W