P081N-271F2CBR10K
TT Electronics/BI
Produkt-Nr.:
P081N-271F2CBR10K
Hersteller:
TT Electronics/BI
Beschreibung:
POT 10K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Auf Lager : 845
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Gangs 1
Bushing Thread M7 x 0.75
Actuator Diameter 0.187" (4.75mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.591" (15.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Panel Mount
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series P08x
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr TT Electronics/BI
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Rectangular - 0.368" x 0.303" Face (9.35mm x 7.70mm)