P1252.392NLT
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
P1252.392NLT
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
FIXED IND 3.9UH 9A 10 MOHM SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Current - Saturation (Isat) 15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.295" (7.49mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.879" L x 0.596" W (22.33mm x 15.14mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 10mOhm Max
Inductance 3.9 µH