P30R104M1
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
P30R104M1
Beschreibung:
CAP CER 0.1UF 100V X7R AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series P30
Package / Case Axial
Thickness (Max) -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.1 µF