P4SMA120CA BK
Central Semiconductor Corp
Produkt-Nr.:
P4SMA120CA BK
Paket:
SMA
Beschreibung:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMA
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V