P4SMA30H
Taiwan Semiconductor Corporation
Produkt-Nr.:
P4SMA30H
Paket:
DO-214AC (SMA)
Beschreibung:
400W, 30V, 10%, UNIDIRECTIONAL,
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 27V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101, P4SMA
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 43.5V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24.3V