P4SMAJ160
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
P4SMAJ160
Paket:
SMA (DO-214AC)
Beschreibung:
TVSDIODE,SMA,160V,400W,UNI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 178V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 287V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V