P4SMAJ40
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
P4SMAJ40
Beschreibung:
TVSDIODE,SMA,40V,400W,UNI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.6A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 44.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 71.4V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 40V