P4SMAJ70CA
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
P4SMAJ70CA
Beschreibung:
TVSDIODE,SMA,70V,400W,BI
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V