P5KE16CA-TP
Micro Commercial Co
Produkt-Nr.:
P5KE16CA-TP
Paket:
DO-15
Beschreibung:
Interface
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.2A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 17.8V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 26V
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 16V