P6SMBJ17
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
P6SMBJ17
Paket:
SMB/DO-214AA
Beschreibung:
TVSDIODE,SMB,17V,600W,UNI
Benutzer handbuch
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 19.7A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.5V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V