P6SMBJ54CA
Diotec Semiconductor
Produkt-Nr.:
P6SMBJ54CA
Paket:
SMB/DO-214AA
Beschreibung:
TVSDIODE,SMB,54V,600W,BI
Benutzer handbuch
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 60V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 87.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 54V