PAC500001201FAC000
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PAC500001201FAC000
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 1.2K OHM 5W 1% AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.295" Dia x 1.024" L (7.50mm x 26.00mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series PAC
Power (Watts) 5W