PAG.M0.4TL.AC65N
LEMO
Produkt-Nr.:
PAG.M0.4TL.AC65N
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.209" ~ 0.256" (5.30mm ~ 6.50mm)
Backshell Material, Plating Polyetherimide (PEI)
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 8A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish -
Shell Size - Insert M04
Mfr LEMO
Contact Material -
Connector Type Plug, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Plastic
Operating Temperature -50°C ~ 170°C