PAT0603E1982BST1
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
PAT0603E1982BST1
Paket:
0603
Beschreibung:
RES SMD 19.8KOHM 0.1% 0.15W 0603
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.064" L x 0.032" W (1.63mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 19.8 kOhms
Series PAT
Power (Watts) 0.15W