PAT0805E1963BST1
Vishay Dale Thin Film
Produkt-Nr.:
PAT0805E1963BST1
Beschreibung:
RES SMD 196K OHM 0.1% 1/5W 0805
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.018" (0.46mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 196 kOhms
Series PAT
Power (Watts) 0.2W, 1/5W