PBA50F-48-J1
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
PBA50F-48-J1
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 48V 53W
Product Status Active
Efficiency 85%
Mfr Cosel USA, Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 48V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.72" L x 1.22" W x 3.23" H (119.9mm x 31.0mm x 82.0mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 1.1 A
Series PBA (50W)
Power (Watts) 53W