PBC17SBDN
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
PBC17SBDN
Beschreibung:
CONN HEADER R/A 17POS 2.54MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.140" (3.56mm)
Current Rating (Amps) 3A
Features -
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.230" (5.84mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Number of Rows 1
Applications -
Number of Positions 17
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Insulation Color Black
Contact Length - Post 0.400" (10.16mm)