PBW15F-15-CN1
Cosel USA, Inc.
Produkt-Nr.:
PBW15F-15-CN1
Hersteller:
Cosel USA, Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER +/-15V
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.35" L x 1.22" W x 3.07" H (85.1mm x 31.0mm x 78.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 2
Current - Output 2 1 A
Current - Output 1 500 mA
Series PBW (15W)
Type Open Frame
Efficiency 80%
Mfr Cosel USA, Inc.
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC