PC0140WJ10233BJ1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Produkt-Nr.:
PC0140WJ10233BJ1
Beschreibung:
CAP CER 1000PF 14KV DISK
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) 1.575" (40.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 14000V (14kV)
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 5.512" Dia (140.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Ratings -
Series P
Package / Case Disk, Metal Fitting - Threaded
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1000 pF