PC113-2C-24A-X
Picker Components
Produkt-Nr.:
PC113-2C-24A-X
Hersteller:
Picker Components
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 12A 24V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 12 A
Termination Style Solder Lug
Coil Current 130.4 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 184 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series -
Operate Time 25 ms
Mfr Picker Components
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 19.2 VAC