PCBEHE2-14M-01
Essentra Components
Produkt-Nr.:
PCBEHE2-14M-01
Beschreibung:
BRD SPT EDGE HOLD SNAP LOCK 14MM
Benutzer handbuch
Support Panel Thickness 0.062" (1.57mm) 1/16"
Material Nylon
Mounting Type Snap Lock
Product Status Active
Series PCBEHE2
Mounting Hole Diameter 0.217" (5.50mm) Square
Length - Overall 1.173" (29.80mm)
Between Board Height 0.551" (14.00mm)
Mounting Panel Thickness 0.047" ~ 0.071" (1.20mm ~ 1.80mm)
Mfr Essentra Components
Holding Type Edge Holding
Support Hole Diameter 0.157" (3.99mm)