PCDGT24A75J475S
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
PCDGT24A75J475S
Beschreibung:
CAP FILM 75UF 5% 240VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.884" (124.05mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Termination Threaded, Male
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.500" Dia (63.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PCD
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 240V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 75 µF