PCDGV48A110J635S
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Produkt-Nr.:
PCDGV48A110J635S
Beschreibung:
CAP FILM 110UF 5% 480VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 6.459" (164.05mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.375" (34.93mm)
Termination Threaded, Male
Mounting Type Chassis, Stud Mount
Size / Dimension 2.992" Dia (76.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series PCD
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 480V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 110 µF