PCF0G151MCL4GB
Nichicon
Produkt-Nr.:
PCF0G151MCL4GB
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 4V SMD
Auf Lager : 879
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 22mOhm
Ratings -
Series PCF
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.8 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 150 µF