PCG1A152MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
PCG1A152MCL1GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 1500UF 20% 10V SMD
Auf Lager : 6
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 13mOhm
Ratings -
Series PCG
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4.9 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 1500 µF