PCJ1A271MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
PCJ1A271MCL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.276" (7.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 21mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.22 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 270 µF