PCJ1C680MCL1GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
PCJ1C680MCL1GS
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 68UF 20% 16V SMD
Auf Lager : 2000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 2.39 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 68 µF