Zuhause / DIN 41612 / PCN10FA-78S-2.54DS(72)
minImg
PCN10FA-78S-2.54DS(72)
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
PCN10FA-78S-2.54DS(72)
Beschreibung:
CONN DIN RCPT 78POS PCB RA GOLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 78
Contact Finish Thickness -
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Gold
Termination Solder
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Series PCN10
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.100" (2.54mm)