PCN21B-95PB-2W
Hirose Electric Co Ltd
Produkt-Nr.:
PCN21B-95PB-2W
Beschreibung:
CONN HEADER 95POS 2MM PRESS-FIT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 95
Voltage Rating 300V
Contact Finish Thickness 31.5µin (0.80µm)
Current Rating (Amps) 1.5 A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage Backplane
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Series PCN21
Connector Style B 19
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.079" (2.00mm)