PCS-0R005D1
Riedon
Produkt-Nr.:
PCS-0R005D1
Hersteller:
Riedon
Paket:
Radial Lead
Beschreibung:
RES 0.005 OHM 0.5% 40W RADIAL
Auf Lager : 200
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.687" (17.45mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.878" L x 0.177" W (22.30mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 5 mOhms
Series PCS
Power (Watts) 40W