PCV1V220MCL2GS
Nichicon
Produkt-Nr.:
PCV1V220MCL2GS
Hersteller:
Nichicon
Beschreibung:
CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
Auf Lager : 9101
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 50mOhm
Ratings -
Series PCV
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.3 A @ 100 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 22 µF