PCWS-1203.3
Diwell Electronics
Produkt-Nr.:
PCWS-1203.3
Hersteller:
Diwell Electronics
Beschreibung:
DC DC CONVERTER 3.3V 5W
Auf Lager : 23
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 1.2A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 80%
Mfr Diwell Electronics
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency CE, FCC
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series PCW (5W)
Power (Watts) 4 W